| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Material | ABS Plastic |
| Capacity | 700ml |
| Power Source | Electric |
| Brand | Unbranded |
| Color | Green |
| MPN | Does not apply |
| Colour | Green |
| Power consumption | 40W |
| Power supply | 220-240V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Plug | EU PLUG |
| Model | Electric Fruit Juicer |
Check the listing for details. Electric Fruit Juicer Press Machine Citrus Orange Fruit Lemon Squeezer Extractor. Color: Green, Condition: New. Listed at 45.59 USD. Electric Fruit Juicer Press Machine Citrus Orange Fruit Lemon Squeezer ExtractorFeatures:Self-reversing cone: ensures you to get the most juice by switching direction with each press.Easy clean: All removable parts are dishwasher-safe for easy cleanup.Transparent scale marking: Measurement making for accurate use in recipes and mixed drinks.Large capacity: 700ml juice for the needs of the human body after vitamin C.Specifications:Material: ABS plasticColor: GreenCapacity: 700mlPower consumption: 40WPower supply: 220-240VFrequency: 50/60HzPlug: EU PLUG (please note our this items plug is EU plug, if the buyers from US, Canada or other countries which use 110V power, need to buy a transfer plug in your location)Package Included:1 x Electric JuicerPaymentDelivery detailsTerms of salesAbout usContact usPayment1.All major payment methods are accepted, including Apple-pay, Google-pay, Paypal, Credit cards, etc.2.Payment must be received within 3 business days before transaction close automatically.Delivery details1.We ship to your eBay address. Please make sure address and phone number are correct.2.Delivery time depends on destination distance and many other factors.3.Import duties, taxes and other charges may vary, Please know about relevant laws and regulations in advance. Terms of sales1.We are an international seller, however, we can't send to some countries for not supporting a direct post.2.If you need a bulk of purchase, please feel free to contact us.About us1.We will make you happy to deal with us. 2.Do not hesitate to contact us, we serve you a 100% customer satisfaction.3.We provide you with refund, exchange, resend or return service.Contact us1.If you have any questions, Welcome to email us through Ebay Messages box. 2.We will reply you and resolve problems as quickly as possible. 3.Business Hours: Sun-Fri 9:00-18:00 (Beijing Time GMT+8:00).