| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| * Feature * | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Reversible/Non-Reversible | Reversible |
| Brand | Unbranded |
| Name | geared ac motor |
| Rated voltage | AC110 V |
| Rated speed | 0-450 RPM/min |
| Reduction ratio | 1:3(3K) |
| Power Phase | single-phase motor |
| Torque | 0.32nm |
| Current Type | AC |
| Nominal Rated Input Voltage | 110 V |
| AC Phase | Single Phase |
| Gear Ratio | 1:3 |
| Features | Torque Large,Smooth Operation,Long Working Life,Efficient Works |
Check the listing for details. Electric Gear Motor & Variable Speed Single-Phase Controller Governor 0-450 RPM. Condition: New, Made in Unknown. Listed at 72.25 USD. Specification: Name: Geared Motor Rated Voltage: Ac110 V Rated Speed: 0-450 Rpm/Min Reduction Ratio: 1:3 Power Phase: Single-phase Torque: 0.32nm.