| Contents | Gear Motor+Speed Controller |
|---|---|
| Brand | TBvechi |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Feature 1 | Easy installation,Convenient Use,Easy Operation |
| Warranty | 3 Year |
| Country/Region of Manufacture | China |
| * Feature * | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Is the motor reversible | Yes |
| Name | geared ac motor |
| Rated voltage | AC110 V |
| Rated speed | 135 RPM/min |
| Reduction ratio | 1:10(10K) |
| Power Phase | single-phase |
| 250W Gear Motor | 190MM * 104MM *84MM |
| Torque | 16nm |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Reducer size | 66*104*84mm |
| Current Type | AC |
| Reversible/Non-Reversible | Reversible |
Check the listing for details. Electric Geared Motor 135RPM High Torque 6GN 10K w/Speed Reduction Controller. Condition: New. Listed at 121.69 USD. Note: Under different deceleration ratio, the output shaft speed is different. The output shaft speed is equal to the motor speed of 1350 rpm divided by the deceleration ratio. geared motor size:1 90 MM 104 MM 8 4MM.