| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Features1 | stable performance,Durable |
| Current Rating | Does Not Apply |
| EAN | Does Not Apply |
| Transportation does not include | canarias |
| Manufacturer Warranty | Yes |
| Brand | Unbranded |
| Features | Fast shipping |
| ISBN | Does Not Apply |
| OE/OEM Part Number | Does not apply |
| MPN ( MPN ) | n/a |
| UPC | Does not apply |
| Conditions | Stable characteristic, high reliability |
| Note | Do not send to the Canary Islands |
| Model | HG-HSYXF-1960 |
| Type | Electric grain grinder |
| Power | 60w |
| Bundle Listing | Yes |
| Materials: | Stainless steel roller, |
| Speed: | 75RPM |
| Roller: | 6"x1.5"diameter (15x3.8cm diamter) |
| Output rate: | 13-22lbs/min (6-10kg/min) |
| Hopper capacity: | 5kg |
| Packing size: | 51*25*22cm |
| G.W.: | 9kg |
| Components Included | 1 X Malt Mill 4 X Hoppers 1 X Gear Motor 2 X Rollers |
| Food Compatibility | Grain Corn Wheat |
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| Capacity | 5kg |
| Number of Speeds | 1 |
| Number of Blades | / |
| Number of Settings/Programs | 1 |
| Voltage | 110 V |
Check the listing for details. Electric Grain Animal Poultry Feed Mill Wet Dry Grinder Corn Rice Multi-function. Color: Silver, Condition: New. Listed at 156.53 USD.