| Year Manufactured | 2026 |
|---|---|
| Country of Origin | Unknown |
| Warranty | 5 Years |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| Highlights | Made of high quality material |
| Features✔✔✔ | Creative Design,Durable Material |
| Brand | Unbrand |
| After-sales Service | Yes👍 |
| Output rate: | 20kg/hour (0.3kg/min) |
| G.W.: | 9kg |
| Power Source | Electric |
| Custom Bundle | No |
| Color | As the picture show |
| Speed: | 75RPM |
| Bundle Listing | Yes |
| Materials: | Stainless steel roller, |
| Type | Electric grain grinder |
| Energy Star | A |
| Capacity | 4L |
| Model | HG-HSYXF-1960 |
| Packing size: | 51*25*22cm |
| Hopper capacity: | 4L |
| Components Included | Grinder |
| Roller: | 6"x1.5"diameter (15x3.8cm diamter) |
| Power | 60w |
| Material | Stainless Steel, Al-alloy |
| Food Compatibility | Grains |
Check the listing for details. Electric Grain Animal Poultry Feed Mill Wet Dry Grinder Corn Rice Multi-function. Color: As the picture show, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 160.57 USD. Description Experience the delicate art of awakening taste buds with this electric grain grinder! It is not only a grinding tool, but also a caring companion for your healthy diet and lifestyle, allowing every grain of miscellaneous food to rejuvenate and release the purest and richest flavor! Its precision grinding can achieve ultimate grinding, preserve the original aroma of ingredients, and add unparalleled delicious charm to your dining table. Place your order today and embark on a brand new journey of grinding! Key Features Simple Appearance: This electric grain grinder has a simple appearance and smooth lines, and is full of modernity and industrial style. It not only meets your appearance needs, but also highlights your fashion and taste. Sturdy & Durable: It adopts premium stainl.