| Item location | CA /NJ /Austell |
|---|---|
| Model | Grain Mill Barley Grinder |
| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Speed | 75RPM |
| Type | Electric grain grinder |
| Roller | 6"x1.5"diameter (15x3.8cm diamter) |
| Output rate: | 13-22lbs/min (6-10kg/min) |
| Hopper capacity | 5kg |
| Packing size | 51*25*22cm |
| G.W | 9kg |
| Power | 60W |
| Brand | Unbranded |
| Voltage | 110V(US PLUG) |
| Color | Silver or Black Motor Send Random |
Check the listing for details. Electric Grain Grinder Homebrew Barley Mill Malt Crusher Wheat Grinding Machine. Color: Silver or Black Motor Send Random, Condition: New. Listed at 153.81 USD. Experience the delicate art of awakening taste buds with this electric grain grinder! Its precision grinding can achieve ultimate grinding, preserve the original aroma of ingredients, and add unparalleled delicious charm to your dining table.