| Brand | GDRASUYA10 |
|---|---|
| Item Location | CA /NJ /Austell |
| Note | Do not send to Brazil |
| Feature 4 | FAST SHIPPING FROM US LOCAL WAREHOUSE! |
| Feature 3 | Stable performance,Durable |
| Feature 2 | Easy installation,Convenient Use,Easy Operation |
| Feature 1 | Great Durability,Exquisite Appearance,High-quality |
| Material | High quality material |
| Warranty | 5 Year |
| * Feature * | 🔥high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| Feature | Fast shipping |
| Speed: | 75RPM |
| Voltage: | 110V(US PLUG) |
| Output rate: | 20kg/hour (0.3kg/min) |
| Power Source | Electric |
| Packing size: | 51*25*22cm |
| Bundle Listing | Yes |
| Item location: | CA /NJ /Austell |
| Model | HG-HSYXF-1960 |
| Components Included | Grinder |
| Roller: | 6"x1.5"diameter (15x3.8cm diamter) |
| Materials: | Stainless steel roller, |
| Power | 60w |
| Food Compatibility | Wheat |
| Type | Electric grain grinder |
| Color | Silver |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Features | Multipurpose |
| Capacity | 4L |
| Number of Speeds | 1 |
| Voltage | 110 V |
| Item Weight | 9kg |
Check the listing for details. Electric Grain Mill Grinder Corn Wheat Barley Grinding Machine+4 Hopper+2 Roller. Color: Silver, Condition: New. Listed at 158.96 USD. Experience the delicate art of awakening taste buds with this electric grain grinder! Its precision grinding can achieve ultimate grinding, preserve the original aroma of ingredients, and add unparalleled delicious charm to your dining table.