| Features | ★Nice and Practical, High Quality Packaging★ |
|---|---|
| Fe'a'tu're's | ★Stable performance and high quality★ |
| Feature | ❤Great value with warranty❤ |
| Type | Belt Sander |
| Model | WF-Z16 |
| Brand | Unbranded |
| Color | Black |
| Power Source | Corded Electric |
| Power | 350 W |
| Voltage | 110V-240V, 50/60Hz |
| Disc Diameter | 70mm/2.755in |
| Action | Dual Action |
| Battery Included | No |
| Name | Benchtop Sander |
| Adapter Model | 795 |
| Input | 110V-240V, 50/60Hz 1.8A Max |
| Output | 12/15/16/18/19V, 9.5A Max, 20/24V 8.5A Max |
| Type of Power Supply | DC Power Supply |
| Rated Voltage | 12-24V |
| Power Cord Length | 1.2m/3.94ft |
| Inner Pot Size (D*H) | 34*17cm/13.39*6.69inch |
| Product Size (D*H) | 45*31cm/17.72*12.2 inch |
| Precision Drill Chuck | 0.6-6mm/0.02-0.24in |
| Applicable Abrasive Belt Size | 30*380mm/1.18*14.96in |
Check the listing for details. Electric Grinder Belt Sander Polishing Grinding Knife Mini DIY Sharpener Machine. Color: Black, Condition: New. Listed at 52.99 USD. Electric Grinder Belt Sander Polishing Grinding Knife Mini DIY Sharpener Machine.