| * Feature * | Convenient Use,Unique Appearance,reliable quality |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Bundle Listing | Yes |
| Capacity | N-A |
| Color | Silver |
| Components Included | N-A |
| Features | N-A |
| Food Compatibility | N-A |
| G.W.: | 9kg |
| Hopper capacity: | 4L |
| Item location: | CA -NJ -Austell |
| Manufacturer Warranty | N-A |
| Materials: | Stainless steel roller, |
| Model | HG-HSYXF-1960 |
| Output rate: | 20kg-hour (0.3kg-min) |
| Packing size: | 51*25*22cm |
| Power | 60w |
| Power Source | Electric |
| Roller: | 6"x1.5"diameter (15x3.8cm diamter) |
| Speed: | 75RPM |
| Type | Electric grain grinder |
| Voltage: | 110V(US PLUG) |
| UPC | Do Not Apply |
Check the listing for details. Electric Grinder Grain Corn Wheat Dry Mill Grinding Machine Feed Crusher G2U. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 84.60 USD. Electric Grinder Grain Corn Wheat Dry Mill Grinding Machine Feed Crusher 60W 4 L