| ❤️Features | Fast Shipping |
|---|---|
| Tips~ | If you have any questions, please contact the seller |
| Brand | Unbranded |
| Type | Grain Mill |
| Power Source | Electric |
| Color | Gray |
| Features | Multipurpose |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Material | PP, ABS, PVC, Galvanized Sheet |
| Motor Type | Pure Copper Motor |
| Style | Traditional |
| Mode | Automatic |
| Plug | US Standard |
| Voltage | 110V |
| Power | 1000W |
| Rated Speed | 19000r/min |
| Power Cord Length | 1.5m/4.92ft |
| shipping notice | Can't not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
Check the listing for details. Electric Grinder Grain Corn Wheat Mill Grinding Machine Feed Crusher Miller 1KW. Color: Gray, Condition: New. Listed at 127.02 USD. Easy to Operate: You simply fill the hopper with your desired amount of dry grains, press the green button to start grinding, and then press the red button to stop. The grinder will then collect the freshly ground grains in barrels for easy use.