| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Unbranded |
| Model | ML25 |
| Type | Grain Mill |
| Components Included | Grinder |
| Food Compatibility | Flour |
| Features | Multipurpose |
| Power Source | Electric |
| Color | Gray&Orange |
| Power | 1000W |
| Capacity | 6.5L/1.72gal |
| MPN | Does Not Apply |
| Material | Plastic, Iron, Steel |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Voltage | 110 V |
| Triangle Support Height | 64cm/25.19inch |
| Distance Between Two Feet | 61cm/24inch |
| Product Overall Height | 1.01m/3.31ft |
| Gross Weight | 6.6kg/14.55lbs |
Check the listing for details. Electric Grinder Mill Dry Grain Corn Wheat Cereal Machine Feed Grinder +5*Sieves. Color: Gray&Orange, Condition: New. Listed at 115.00 USD. Electric Grinder Mill Dry Grain Corn Wheat Cereal Machine Feed Grinder +5*Sieves Payment Shipping Returns Contact Us [ Policy: And this area is the details contents of your policies. You can add a banner for this policy as header and add text descriptions here. The text descriptions can be different Font Size, Font Color, Style and even graphics and icons are also accepted. ] [ Shipping: This is the contents of your Shipping. You can add a banner for this Shipping as header and add text descriptions here. The text descriptions can be different Font Size, Font Color, Style and even graphics and icons are also accepted. ] [ Return: This is the contents of your Return. You can add a banner for this Return as header and add text descriptions here. The text descriptions can be different Font Size, Font Color, Style and even graphics and icons are also accepted. ] [ Contact Us: This is the contents of your Contact Us. You can add a banner for this Contact Us as header and add text descriptions here. The text descriptions can be different Font Size, Font Color, Style and even graphics and icons are also accepted. ] Specifications: Type: 25L Material: Plastic, Iron, Steel Motor Type: Copper Core Motor Mill Efficiency: 300kg/661.39lbs/h Rotating Speed: 19000RPM Funnel Capacity: 6.5L/1.72gal Voltage: 110V Power: 1000W Power Cord Length: 1.3m/4.27ft Product Overall Height: 1.01m/3.31ft Distance Between Two Feet: 61cm Triangle Support Height: 64cm Grinding Sieves' Hole Diameter: 2mm/0.0787in, 3mm/0.118in, 4mm/0.157in, 6mm/0.236in, 8mm/0.315in Top Plate Length Of Triangle Support: 30cm Funnel's Opening Size: 25.5cm Package includes: 1*Grain Mill Grinder 3*Support Legs 1*Wrench 5*Grinding Sieves (One is Already Installed) 1*English Manual All Needed Accessories