| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Power Source | Electric |
| Color | As picture shown |
| Custom Bundle | No |
| English Manual Included | Yes |
| MPN | Does not apply |
| Material | Steel |
| Food Compatibility | Grains |
| Item Depth | 9.8 in |
| Drill diameter | 150mm |
| Brand | Unbranded |
| Direction of rotation | Counterclockwise |
| Type | Grain Mill |
| Rated Speed | 1400r/min |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 29.5 in |
| Voltage | 110 V |
| Model | Grinder Machine |
| Features | Detachable |
| Components Included | Base |
| Power | 3000 W |
| Item Width | 19.7 in |
| Item Weight | 51 lbs |
Check the listing for details. Electric Grinder Mill Grain Corn 3000W 110V Wheat Feed / Flour Cereal Machine. Color: As picture shown, Condition: New. Listed at 176.90 USD.