| ~Feature~ | AAAAA+ SELLER!!! |
|---|---|
| Features3: | Stable characteristics, high reliability |
| * Feature *: | 🔥high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| Features2: | ☆ NICE Price ☆ SPEEDY Shipping ☆ GOOD Product |
| Item location | CA /NJ /Austell |
| Color | Blue |
| Power | 2200 W |
| Type | Grain Mill |
| Power Source | Corded Electric |
| Energy Star | Not Compliant |
| Manufacturer Warranty | 3 years |
| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Rated voltage | 220V |
| Rated speed | 1400r / min |
| Drill diameter | 150mm |
| Brand | Unbranded |
| Warranty | 2 Year |
| Grinding Type | Dry Flour Grinder |
| Voltage | 220V |
| Machine size | 58*43*27cm/22.83*16.93*10.63inch |
| Machine total height | 80cm(The machine contains the height of the funnel) |
| Food Compatibility | Grains |
| Features | All-round fine crushing |
Check the listing for details. Electric Grinder Mill Grain Corn Wheat Feed/Flour Dry Cereal Grinding Machine US. Color: Blue, Condition: New. Listed at 198.60 USD.