| Tips | If you have any question , please contact us |
|---|---|
| Brand | NaMaSyo |
| * Feature * | stable performance and high quality |
| Features: | Fast shipping from US Warehouse |
| Transportation does not include | canarias |
| Bundle Description | no |
| Material | Plastic, Stainless Steel, Alloy Steel, Silicone |
| Power Type | Plug-in Type |
| Work Type | Electric Capping |
| Operation Forms | Handheld |
| Applicable Caps | Round |
| Power | 80W |
| Voltage | 110V |
| Rotation Speed | 900r/min |
| Packaging Speed | 20-50 Bottles/min |
| Suitable Cap Diameter | 10-30mm/0.39-1.18inch |
| Aluminum Capping Head Diameter | 47mm/1.85inch |
| Torque | 2-30kg/4-66lbs |
| Color | Red |
Check the listing for details. Electric Handheld Bottle Capping Machine Screw Capper Sealing Sealer Tool. Color: Red, Condition: New. Listed at 51.24 USD. Specification Color: Red Model: Os-600 Material: Plastic, Stainless Steel, Alloy Steel, Silicone Power Type: Plug-in Type Material Type: Solid, Liquid Function: Sealing Work Type: Electric Capping Operation Forms: Handheld Applicable Caps: Round Bottle Height: Not Limited Voltage: 110v Power: 80w Rotation Speed: 900r/Min Torque: 2-30kg/4-66lbs Packaging Speed: 20-50 Bottles/MinProduct Height: 24cm/9.45inch Suitable Cap Diameter: 10-30mm/0.39-1.18inch Aluminum Capping Head Diameter: 47mm/1.85inch.