| Brand | Unbranded |
|---|---|
| color | randomization |
| Maximum cutting length | 100 mm |
| Voltage | 220V |
| Material | Aluminum alloy |
| is_customized | None |
| MPN | wire stripper |
| Stripping range | 1-100 m ² |
| weights | 3kg |
| Power | 300W |
| Minimum cutting length | 1mm |
| Type1 | Wire stripping machine |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Electric Heating Wire Stripping Machine 220V 0-300℃ Adjustable Temperature. Color: randomization, Condition: New, Made in China. Listed at 137.16 USD. Headphone Cable Peeler Stripper 1-100mm. 1、Easy to Carry: This manual wire stripping machine is light weight and has mounting holes on the base, so you can secure it to the workbench with screws or take it to work anywhere as a portable tool.