| Color | White |
|---|---|
| Material | Iron, Engineered Wood |
| Item Length | 40 in |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Standing Desk |
| Department | Adults |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 28 in |
| Style | Modern |
| Item Width | 24 in |
| Item Weight | 156 lb |
Check the listing for details. Electric Height Adjustable Desk Ergonomic Standing Workstation Memory Presets US. Color: White, Condition: New. Listed at 97.08 USD. Antique Finish Drink Side Table Small Space Cocktail Pedestal End Table New. The quiet motor adjusts the desk height from 28.3" to 46.5" for a personalized, ergonomic experience at the touch of a button.