| Color | European standard |
|---|---|
| Size | S |
| Product function | temperature control |
| Category | Beekeeping Tools |
| Material | stainless steel and PVC |
| Name | Electric heating adjustable cutting machine |
| Temperature range | 140-160 degrees Celsius |
| Brand | Unbranded |
| Type | Electric heating adjustable cutting machine |
| Voltage | 220V/110V |
| Blade length | 250 mm |
| Model Number | 220v |
| Power cord length | 130cm |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Electric Honey Uncapping Knife With Thermo Regulator Extractor Scraper Cutter. Color: European standard, Condition: New, Made in China. Listed at 107.81 USD. Product use: It is one of the important tools for honey production to cover the harvesting of honey and trimming the spleen. Blade length: 250mm. Blade width: 50mm. Product material: stainless steel and PVC.