| Brand | TECHTONGDA® |
|---|---|
| Input voltage | 110V |
| Chamfering ability | Iron plate below 6mm / 0.23'' |
| Power Source | Electric, Hydraulic |
| MPN | 56-057191DA |
| Power of motor | 1500W |
| Country of Origin | China |
| Cutting capacity | Iron plate 3-8mm / 0.11''-0.31'' |
| Punching capacity | Iron plate below 6mm / 0.23'' |
| UPC | 198462026383 |
Check the listing for details. Electric Hydraulic Angle Iron Processing Machine 110V Cutter /Chamfer/Puncher. Condition: New, Made in China. Listed at 2723.20 USD. Electric Hydraulic Multifunctional 3-in-1 Angle Iron Processing Machine Punching/Chamfering/Cutting Machine 110V. Bevel angle range / Angle iron below 5# /. The chamfering machine creates precise bevel angles and fillets on angle iron, improving processing quality while reducing secondary machining errors.