| Features | high performance,good stability |
|---|---|
| *Features | � Convenient Use,Unique Appearance,Reliable Quality� |
| Year of manufacture | 2014 |
| Surface Finish 1 | Made of high quality material |
| Highlights | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| *Feature* | Compact Design,Unique Appearance,High Reliability |
| Style 1 | Beautiful Appearance |
| ~Feature~ | AAAAA+ SELLER!!! |
| * Feature *1 | high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| Characteristic | Convenient Use,Easy Operation,Easy installation |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| * Feature *1: | AAAAA+ SELLER!!! |
| ❤Highlights❤ | ❤Premium Material❤Long Service Life❤Creative Design❤ |
| 🔥Feature🔥 | 🔥High Performance🔥High Safety🔥Good Stability🔥 |
| ★Features★ | ★★★Reliable Quality★★★Easy installation★★★Ideal Gift★★★ |
| * Feature * | *Durable Material*Beautiful Appearance*Good Performance* |
| * Feature *: | high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| Key Feature 1 | Stable Performance |
| Surface Finish | Made of high quality material |
| Brand | Unbranded |
| Color | White |
| Material | Silver, Copper, Iron, Aluminum, Plastic |
| Surface Treatment | Electroplated |
| Fuel Tank Capacity | 4L//4.23Qt |
| Motor Power | 3kw |
| Rotation Speed | 2850rpm |
| Applicable Medium | Hydraulic Oil(Not Included) |
| Pump Output | 1.1cc/r |
| Nominal Pressure | 18Mpa |
| Assembly Required | Yes |
| Noise | 60db |
| Remote Control Wire Length | 4.5m/14.7ft |
| Product Size | 18*19*42cm/7*7.5*16.5inch |
| Packaging Size | 53*25*26cm/20.86*9.84*10.23inch |
| Gross Weight | 12kg/26.45lbs |
| Hydraulic Pump Type | Hydraulic Gear Pump |
| Pump Action | Single Acting |
| Power Source | Electric |
| Rated Pressure | / |
| Motor Voltage | 12V |
Check the listing for details. Electric Hydraulic Pump 12V, Compact Power Unit with Remote Control. Color: White, Condition: New. Listed at 196.91 USD. US 12V DC Double Acting Solenoid Hydraulic Power Pack 4.0L Tank ZZ004234.