| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Depth | 20 in |
| Item Height | 3.8 in |
| Item Width | 12 in |
| Material | Ceramic Glass |
| Number of Burners | 2 |
| Power | 1800 W |
| Power Source | Electric |
| Type | Hot Plate |
| Voltage | 120 V |
Check the listing for details. Electric Infrared Burner Multi-Function Cooking Portable Safe Lightweight 1800W. Color: Black, Condition: New. Listed at 125.54 USD. Double Hot Plate Stainless Steel Silver Countertop Burner Portable 1800W. Different than an induction cooker, the infrared burner can be used with any pan-shaped cookware made of aluminum, stainless steel, ceramic or glass (e.g., frying pans, woks and stovetop teapots).