| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Black, Red |
| Material | Iron, Cloth |
| Style | Modern |
| Plug Voltage | 110V |
| Rated Voltage | 110-220V |
| Power | 100W |
| Power Type | Plug-in |
| Light Source | LED (Included) |
| Light Color | Red, Blue |
| Number of Light Beads | 24(Red:20 Blue:4) |
| Plug | US Standard |
| Max Flame Height | 1.5m/4.92ft |
| Number of Air Blowers | 2 |
| Blower Type | Pure Copper Turbine Blower |
| Air Blower Speed | 3000rpm |
| Mounting Type | Freestanding |
| Gross Weight | 8.6kg/18.96lbs |
| Net Weight | 7.8kg/17.20lbs |
| Type | Fake Flame Light |
| Lighting Technology | LED |
| Lighting Effects | Flame |
Check the listing for details. Electric LED Fake Flames Effect Night Lamp Artificial Flickering Fire Flame US. Color: Black, Red, Condition: New. Listed at 82.53 USD. Specification Color: Black, Red Material: Iron, Cloth Style: Modern Plug Voltage: 110V Rated Voltage: 110-220V Power: 100W Power Type: Plug-in Light Source: LED (Included) Light Colors: Red, Blue Number of Light Beads: 24(Red:20 Blue:4) Plug: US Standard Max Flame Height: 1.5m/4.92ft Number of Air Blowers: 2 Blower Type: Pure Copper Turbine Blower Air Blower Speed: 3000rpm Mounting Type: Freestanding Gross Weight: 8.6kg/18.96lbs Net Weight: 7.8kg/17.20lbs Package Size: 53*37*26cm/20*14*10inch Product Size: 48*12.2*34.2cm/19*4.8*13.4inch.