| Color | Gray NO Armrest |
|---|---|
| Age Group | Senior |
| Brand | unbranded |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Features | Ergonomic |
| Item Height | 15.5 cm |
| Item Length | 83.0 cm |
| Item Weight | 10.41 kg |
| Item Width | 77.0 cm |
| Material | PP |
| Maximum Load Capacity | 320 lb |
| Power Source | Electric |
| Suitable For | Indoor |
| Type | power lifting bed backrest |
Check the listing for details. Electric Lifting Backrest Pillow with Electric Pump System for Sit-up Backrest. Color: Gray NO Armrest, Condition: New. Listed at 199.76 USD. Perfect for reading, feeding, or watching TV in bed, our bed backrest fits seamlessly with ordinary single beds. Advanced Comfort: Our power lifting bed backrest provides unparalleled support for patients bedridden for extended periods.