| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Features | Good quality and durable to use. |
| Humidity | 0 to 95% |
| Location | Indoor Only |
| Lock size | 50x4.8x2.5cm |
| Material | Aluminum Alloy |
| Model | 280kg/600lbs |
| Plate size | 18x3.8x2.5cm |
| Pull force | 280KG(600lbs) |
| Type | Magnetic Lock |
| Voltage | DC 12V |
| Warning | Don't touch with water |
| Working mode | power-on to lock |
| Working temperature | -10 to 55 Celsius degree (14 to 131 Fahrenheit degree) |
Check the listing for details. Electric Magnetic Lock 280kg Double Door Access Control Secure System Door Lock. Condition: New. Listed at 36.98 USD. Pull force: 280KG(600lbs). Use magnetic power to lock the door, 280KG(600lbs) holding force. When power off, the door will open. 1x Electronic magnetic lock. Working mode: power-on to lock. Corrosion resistant.