| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Expiration Date | 8/2036 |
| Form | Granules/Pellets |
| Organic | No |
| Ingredients | magnesium sulfate |
| MPN | EPSOM SALT - Magnesium Sulfate |
| Compatible Plant Type | All Purpose |
| Item Length | 10 in |
| Longevity | Up to 1 week |
| Brand | vgnx |
| Epsom Salt | Magnesium Sulfate |
| Type | Nutrient Package |
| Unit Type | lb |
| Volume | 3 gal |
| Item Height | 10 in |
| Packaging | Bag |
| Features | Optimum Drainage |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 5 lb |
| Material Basis | Mineral |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. EPSOM SALT (Magnesium Sulfate) Packed From Giles / 5 Lb. Condition: New. Listed at 19.99 USD. 5 lb magnesium sulfate. Packed from Giles