| LCD Panel | 1.58cm (0.62 in) |
|---|---|
| MPN | FLEX EF-72 |
| Product Dimensions | 190 x 248 x190 mm / 190 x 249 x 190 mm |
| Rated Voltage / Current | DC 24V 6A |
| Brand | Epson |
| Image Brightness | 1000 ANSI Lumens |
| Type | Mini Stand Beam Projector |
| Contrast Ratio | 5,000,000 : 1 |
| Model | FLEX EF-72 |
| Supply Voltage | AC 100V - 240V AC +/- 10%, 50 Hz - 60 Hz |
| Native Resolution | 4K PRO UHD |
| Features | Mini size, Bluetooth speaker mode |
| Power Consumption | 135W (Normal) / 82W (Extended) |
| Item Weight | 4.0 kg |
Check the listing for details. EPSON EF-72 Life Studio Mini Beam Projector UHD BOSE Speaker _No Tariffs In US. Condition: New. Listed at 1230.00 USD. Resolution : 4K PRO UHD. - Lens : No Optical zoom / Focus (Powered). - LCD Panel : 1.58cm (0.62 in). In case of below conditions. In Holding in your local custom. - Power Consumption : 135W (Normal) / 82W (Extended).