| Country of Origin | Indonesia |
|---|---|
| UPC | 0010343929067 |
| Supported Scanning Sizes | A4 (210 x 297 mm) |
| Grayscale Depth | 24 Bit |
| Color Depth | 30 Bit |
| Memory | 1 MB |
| MPN | ES-300W |
| Item Length | 11.3in. |
| Supported Paper Size | A5 (148 x 210 mm), A3+ (329 x 423 mm), A8 (52 x 74 mm), A3 (297 x 420 mm), A1 (594 x 841 mm), A7 (74 x 105 mm), A4 (210 x 297 mm), A0 (841 x 1189 mm), A2 (420 x 594 mm), A6 (105 x 148 mm) |
| Brand | Epson |
| Type | Auto Document Feeder |
| Technology | Dot Matrix |
| Maximum Resolution | 600 x 600 DPI |
| Item Height | 2.6in. |
| Image Sensor | Contact Image Sensor (CIS) |
| Model | ES-300W |
| Connectivity | Wireless, USB 2.0 |
| Scanning Resolution | 600x600 DPI |
| Features | Scanner, Portable, Duplex |
| Item Width | 3.5in. |
| Product Line | Epson WorkForce |
Check the listing for details. EPSON ES-300W Wireless Duplex Document SCANNER W/Power & USB Cable W/Case Tested. Condition: Used, Made in Indonesia. Listed at 179.99 USD. With support for various scanning sizes and a maximum resolution of 600 x 600 DPI, it provides clear and detailed scans. The scanner features a wireless connectivity option, making it easy to use with devices in close proximity.