| Brand | MICROS |
|---|---|
| Series | Epson TM-T88 |
| Cutter Option | JamFree Auto-Cutter |
| Print Method | Thermal |
| Model | Epson TM-T88V |
| Connectivity | IDN, USB |
| MPN | M244A |
| Print Width | 3.13 in |
| Country of Origin | China |
| California Prop 65 Warning | This item does NOT contain any chemicals or materials specified in the California Prop 65 list. |
Check the listing for details. Epson Micros TM-T88V Compact POS Thermal Receipt Printer IDN USB No Adapter. Condition: Used, Made in China. Listed at 79.80 USD. Interfaces: IDN, USB. Application: Direct Thermal. Label Printer Parts. Thermal Transfer Printers. Direct Thermal Printers. No AC Adapter. Compact Printers. We thoroughly test our printers and replace worn out parts if necessary.