| Brand | Epson |
|---|---|
| Series | M253A |
| Cutter Option | JamFree Auto-Cutter |
| Model | TM-H6000V |
| Print Method | Thermal |
| Connectivity | USB |
| MPN | TM-H6000V |
| Print Width | 3.13 in |
Check the listing for details. Epson TM-H6000V Multi-Function Thermal POS Receipt Printer M253B - TESTED. Condition: Used. Listed at 49.99 USD. Known for speed, reliability, and dual interface (USB and Serial). Thermal and impact printing capabilities. Thermal Head Usage: 37.688 km. ❌No paper roll included. Buffer Capacity: 4K bytes. Condition: Used - Fully Tested and Functional.