| Industry | Retail |
|---|---|
| Print Width | 3.13 in |
| Cutter Option | JamFree Auto-Cutter |
| UPC | 0706199397494 |
| Brand | Epson |
| Print Method | Direct Thermal |
| Model | Epson OmniLink TM-H6000V |
| Connectivity | USB |
| MPN | TM-H6000V |
Check the listing for details. Epson TM-H6000V POS Thermal Printer. Condition: Used. Listed at 49.99 USD. Point of Sale POS. USB Connectivity : Simple plug-and-play integration with your POS system. Technician verified: Prints clearly; all buttons functional. Includes: Printer and power adapter. Cell Phones.