| Print Method | Dot Matrix |
|---|---|
| Brand | Epson |
| Industry | Kitchen/Restaurant |
| Series | Epson M188A |
| Printer Type | Kitchen or Bar Receipt Printer |
| Technology | Dot Matrix |
| Cutter Option | JamFree Auto-Cutter |
| Model | TM-U220A |
| Connectivity | Ethernet (E04 SAE 04) |
| Machine Compatibility | Check you software requirements |
| Print Width | 3 inch |
| Product Line | Epson TM-U220A Journal Model |
Check the listing for details. EPSON TM-U220A M188A Dot Matrix POS Receipt Printer Ethernet E04. Condition: Used. Listed at 189.99 USD. Slightly Used Ethernet interface (E04SAE) & Auto paper cutter included. -ETHERNET CABLE. Two-color black and red receipt and order printing. Flexible paper widths.