| Supported Scanning Sizes | A4 (210 x 297 mm) |
|---|---|
| MPN | B11B225201 |
| Item Length | 11.7 in |
| Supported Paper Size | A4 (210 x 297 mm) |
| Brand | Epson |
| Type | Portable, Compact Scanner |
| Unit Type | Unit |
| size | One Size |
| Maximum Resolution | 600 x 600 DPI |
| Image Sensor | Contact Image Sensor (CIS) |
| Item Height | 1.7 in |
| Model | DS-40 |
| Connectivity | Wireless |
| Features | Portable |
| Scanning Resolution | 600x600 DPI |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 2.8 in |
| Country of Origin | China |
| Product Line | WorkForce |
Check the listing for details. Epson WorkForce DS-40 Wireless Portable Color Document Scanner w/Case - Nice. Condition: Used, Made in China. Listed at 40.00 USD. Like new condition with case, box, and owner manual materials.