| Country of Origin | China |
|---|---|
| Supported Scanning Sizes | A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm) |
| Grayscale Depth | 16 Bit |
| Color Depth | 16 Bit |
| Memory | 16 MB |
| MPN | B11B253202 |
| Supported Paper Size | A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm), A0 (841 x 1189 mm) |
| Brand | Epson |
| Type | Sheetfed Scanner |
| Unit Type | Unit |
| Technology | LED |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Maximum Resolution | 600 x 600 DPI |
| Image Sensor | Contact Image Sensor (CIS) |
| Item Height | 1.3 |
| Model | Epson Workforce DS-80W |
| Connectivity | Wireless, USB 2.0, Bluetooth |
| Features | Portable, Duplex |
| Scanning Resolution | 600x600 DPI |
| Unit Quantity | 1 |
| Product Line | Epson WorkForce |
| UPC | 010343945081 |
Check the listing for details. Epson Workforce DS-80W Wireless Portable Color Document Scanner. Condition: Open box, Made in China. Listed at 184.99 USD. Automatically detects connectivity ― switches between USB and battery-powered wireless without any user intervention. Groundbreaking speed ― scans a single page in as fast as 4 seconds (2).