| Model Name | WorkForce ES-580W |
|---|---|
| Color Depth | 30 bits |
| Item model number | ES-580W |
| Wattage | 580 watts |
| Product Dimensions | 11.6"D x 11.6"W x 6.6"H |
| Brand | Epson |
| Type | Desktop Scanner |
| Scanner Type | Document |
| Standard Sheet Capacity | 100 |
| Model | Workforce ES-580W |
| Connectivity | Wireless |
| Features | Duplex |
| Item Weight | 3.7 Kilograms |
| Product Line | Epson WorkForce |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Resolution | 300 dpi |
| UPC | 7445021818822 |
Check the listing for details. Epson WorkForce ES 500W II Wireless Color Duplex Document Scanner. Condition: Open box. Listed at 249.99 USD. With a color depth of 30 bits and a resolution of 300 dpi, this scanner provides crisp and clear scanned images. The wireless connectivity technology allows for easy and convenient printing from devices.