| Adjustment button | electric touch button |
|---|---|
| Color | Black |
| Power supply | 110V - 220V |
| Brand | Unbranded |
| Line output impedance | 300ohms |
| Type | Digital Equalizer |
| THD+N | 0.005% |
| Balance adjustment | 31 stage treble/mid/bass |
| Line input impedance | 15Kohms |
| SNR | 82dB |
| Model | EQ31SUB |
| Frequency response | 80Hz - 15kHz |
| Transmission gain | 1dB or 11dB |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. EQ31SUB Digital Equalizer 31-Stage Tuner Pro Stage Performance Noise Reduction. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 111.15 USD. 1 x Digital Equalizer. Usually it costs about 30USD-50USD. - Line input impedance: 15Kohms.