| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Input impedance | 50KΩ |
| Type | Equalizer |
| Audio input | Bluetooth / stereo RCA / 3.5mm AUX |
| Audio output | stereo RCA / 3.5mm AUX |
| Color | Black |
| Model | EQ5-PRO |
| Balance adjustment of L/R channel | support |
| Output impedance | 15Ω |
| Country of Origin | China |
| Gain | ±5dB |
| EQ Bands | 100Hz / 400Hz / 800Hz / 4KHz / 10KHz |
Check the listing for details. EQ5-PRO 5 Bands DC5V 0.5W EQ Equalizer+Dual VU Meter BT5.0 EQ Preamp Processor. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 83.51 USD. EQ5-PRO can compensate for the defects of speakers and sound field by adjusting 5-band high, middle and low frequencies, and modify various sound sources. Add bluetooth 5.0 input, convenient for you to enjoy HIFI music via wireless connection.