| Power Source | Electric/Battery |
|---|---|
| Color | Red |
| Material | ABS Plastic |
| Number of Speeds | 3 |
| Suitable For | All Terrains |
| Brand | EQUATE |
| Type | 4-Wheeled Scooter |
| Battery Life | 6 Hours |
| Labels & Certifications | CE Marking |
| Maximum Load Capacity | 300 lb |
| Model | Equate Mobility 4-Wheel |
| Age Group | Adult |
| Features | Heavy Duty, Removable Battery |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of Wheels | 4 |
| Item Weight | 110 lb |
| Power | 250 W |
| Item Width | 20 in |
Check the listing for details. Equate Mobility 4-Wheel Motorized Power Scooter, Red. Color: Red, Condition: New. Listed at 460.00 USD. Equate Mobility 4-Wheel Motorized Power Scooter, Red