| Timer Control | 24 hrs |
|---|---|
| Color | White |
| Year Manufactured | 2020 |
| Item Depth | 10 in |
| Humidification Method | Cool Mist |
| Item Height | 11 in |
| Model | EQ-2119-UI |
| Features | Humidifier Filter |
| Application | Personal, Whole Room |
| Item Weight | 3 Ounces |
| Item Width | 10 in |
| UPC | 0681131172981 |
| Brand | EQUATE |
| Type | Humidifier Filter |
| MPN | 8071469 |
Check the listing for details. Equate Replacement Cool Mist Humidifier Filter EQWF813 Compatible ONE FILTER. Color: White, Condition: New. Listed at 11.99 USD. Designed to fit the following models; EQ-2119-UL, PCCM-832N, PCCM-840, RCM-832, RCM-832N, DH-832, DH-830, SH100, and SH200. Made specifically for Equate Cool Mist models, this filter is a great choice for anyone looking to keep their humidifier running at peak performance.