| Item Height | 50mm |
|---|---|
| Item Weight | 500g |
| MPN | 607690 |
| Title | Equip 607690 CAT.6A U/FTP Flat Patch Cable 1.0 m Black |
| Brand | Equip |
| Color | black |
| Item Length | 170mm |
| Item Width | 170mm |
| Connector Type | TOSLINK |
| Unit Quantity | 1 |
| Dimensions | 17 x 17 x 5 cm; 500 g |
| Type | Fibre Optic Cables |
| Country of Origin | UK |
| UPC | 4015867224847 |
Check the listing for details. Equip 607690 CAT.6A U/FTP Flat Patch Cable 1.0 m Black. Color: black, Condition: New, Made in UK. Listed at 17.04 USD. MPN: 607690. Stranded bare copper conductor. With 500 MHz output; transmission: 10 GB. Color: black. Type: Fibre Optic Cables. Unit Quantity: 1.