| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Item Dimensions L X W X H | 6"l X 3"w X 6"h |
| Size | 5 lb |
| Included Components | Cast Iron |
| Recommended Uses For Product | Exercise, Strength Training |
| Upc | 616320917814 817802027049 766897517228 |
| Item Length | Cast Iron Kettlebell |
| Product Dimensions | 6"l X 3"w X 6"h |
| Special Features | Portable |
| Department | Men |
| Unit Type | lb |
| Item Height | Cast Iron Kettlebell |
| Personalized | No |
| Style | B. Cast Iron |
| Features | Portable, Corrosion-Resistant Paint, Ergonomic Handle, Flat Bottom Design, Wide Handle, Sturdy Construction |
| Unit Quantity | 5 |
| Sport/Activity | Strength Training, Weight Lifting, Gym & Training |
| Item Width | Cast Iron Kettlebell |
| Item Diameter | 6 in |
| Color | Black |
| Material | Cast Iron |
| Set Includes | 2 Kettlebells |
| Brand | Unbranded |
| Type | Kettlebells |
| Item Weight | 5 lb |
Check the listing for details. Ergonomic 5-80 Lb Cast Iron Kettlebell Set for Optimal Workout Performance. Color: Black, Condition: New. Listed at 18.99 USD. This versatile set caters to a variety of cardio and strength exercises, helping you develop functional strength while building a lean, muscular physique. Ergonomic 5-80 Lb Cast Iron Kettlebell Set. Why Choose Our Kettlebell Set?.