| Battery Technology | None |
|---|---|
| Action | Standard |
| Power Source | Corded Electric |
| Battery Included | No |
| Item Diameter | 5 in |
| Color | Multicolor |
| Brand | Unbranded |
| Type | Orbital Sander |
| Unit Type | lb |
| Disc Diameter | 5 in |
| Voltage | 120 V |
| Style | Orbital Sander |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 2.8 lb |
| Power | 280 W |
Check the listing for details. Ergonomic 5” Orbital Sander - Low Vibration & Easy Dust Collection with 3 Sheets. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 55.50 USD. Ergonomic 5” Orbital Sander. Transform your sanding experience with our remarkable Ergonomic 5” Orbital Sander, precisely engineered for superior performance and comfort. Whether you're a DIY enthusiast or a professional, the low vibration design and efficient dust collection will transform how you approach your projects.