| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Unit Count | 1.0 Count |
| Size | 20 lbs |
| Item Length | Adjustable Dumbbells |
| Item Dimensions L X W | 14"l X 8"w |
| Item Height | Adjustable Dumbbells |
| Personalized | No |
| Style | Adjustable |
| Features | Adjustable Weight, Non-Slip |
| Unit Quantity | 1.0 count |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Item Width | Adjustable Dumbbells |
| Special Feature | Adjustable Weight, Non-slip |
| Handle Diameter | 1 Inch |
| Item Diameter | 1 inch |
| Color | Red |
| Material | Neoprene, PE, iron sand |
| Set Includes | 4 × 2.75lbs weight plates |
| Brand | Unbranded |
| Type | Set |
| Number Of Pieces | 2 |
| Target Use Body Part | Body |
| Other Special Features Of The Product | Adjustable Weight, Non-slip |
| Item Weight | 20 lb |
| Handle Material | Neoprene |
Check the listing for details. Ergonomic Adjustable Dumbbell Set (20 lbs) - Transform Your Home Gym Experience. Color: Red, Condition: New. Listed at 119.99 USD. Ergonomic Adjustable Dumbbell Set (20 lbs). With an extensive weight selection and the ability to switch between versatile training modes, this set is perfect for both beginners and fitness enthusiasts alike.