| Color | Rustic Brown + Black |
|---|---|
| Assembly Status | Assembly Required |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Maximum Weight Capacity | 220 lb |
| Item Length | * |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Barstool |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 36.6 in |
| Frame Material | Metal |
| Item Width | 12.6 in |
| Item Weight | 10 lb |
Check the listing for details. Ergonomic Bar Stools Stylish Kitchen Seating Adjustable Height Footrest Support. Color: Rustic Brown + Black, Condition: New. Listed at 72.76 USD. Pioneer Woman 12" Fry Pan Nonstick Coating Floral Accent Charcoal Speckle New. The circular footrest in right height makes you sit more carefree with coziness. Braided Rope Stair Storage Basket W/ Handles Seagrass Hyacinth Organizer New.