| Action | Standard |
|---|---|
| Unit Count | 1.0 Count |
| Power Source | Corded Electric |
| Included Components | 1a Mouse Sander, 3 Sanding Papers, Dust Box |
| Size | One Size |
| Grit Material Type | Brown Aluminium Oxide |
| Grit Type | Medium |
| Upc | 039725997494 039725996633 |
| Global Trade Identification Number | 00039725996633, 21039725997497 |
| Material Type | Blend |
| Item Length | Corded Detail Sander |
| Size Name | One Size |
| Unit Type | lb |
| Grit Number | 120 |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | Corded Detail Sander |
| Style | Detail Sander W/3pcs Sanding Paper |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | Corded Detail Sander |
| Battery Included | No |
| Item Diameter | 6.77 in |
| Color | Sander |
| Brand | Unbranded |
| Type | Detail Sander |
| Grit Material | Brown Aluminium Oxide |
| Disc Diameter | 4 in |
| Model | Corded Detail Sander |
| Item Dimensions | 6.77 X 4.06 X 5.2 Inches |
| Item Weight | 2.31 lb |
| Power | 1200 W |
Check the listing for details. Ergonomic Corded Detail Sander with Micro-Filtration and Hook & Loop Sheets. Color: Sander, Condition: New. Listed at 54.89 USD. Ergonomic Corded Detail Sander. Model: Corded Detail Sander Item Width: Corded Detail Sander Item Length: Corded Detail Sander Item Height: Corded Detail Sander. Why Choose Our Ergonomic Detail Sander?.