| Brand | Hunter |
|---|---|
| Color | Black |
| Department | Adults |
| Features | Adjustable |
| Frame Material | PVC fabric, sponge, metal |
| Item Height | 23.23in-27.17in |
| Item Length | 27.6in |
| Item Weight | 8.3 kg |
| Item Width | 22.5in |
| Maximum Weight Capacity | 220 lb |
| Number of Items in Set | 1 |
| Room | Home Office/Study |
| Style | Contemporary/Modern |
| Type | Office Chair |
Check the listing for details. Ergonomic Kneeling Chair Adjustable Stool Upright Back Postures Home Office. Color: Black, Condition: New. Listed at 62.98 USD. Perfect for use in offices, salons, studios, and more! 1 Ergonomic Kneeling Chair. Versatile Comfort: Featuring an adjustable seat height and 4-position seat angle, it provides dynamic support for people of all ages.