| Color | Black |
|---|---|
| Brand | Ergotec |
| Massage Functions | L-Track, Zero Gravity, 3D, Body Scan, Full Body Air Compression (26 air cells + 5 intensity levels), 10 Auto Programs & 5 Manual, Foot Rollers & Calf Massage, Heat Therapy (Lumbar), Space Saver (1"), Bluetooth, LCD Remote, Quick Controls |
| Type | Massage Chair |
| Item Height | 44 in |
| Model | ET-180 Pluto |
| Maximum Weight Capacity | 320 lb |
| Item Length | 57 in |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 30 in |
| Upholstery Fabric | Synthetic Leather |
Check the listing for details. Ergotec ET-180 Pluto Massage Chair. Color: Black, Condition: New. Listed at 1999.00 USD. Ergotec ET-180 Pluto Massage Chair w/ Foot Rollers & Calf Massage for targeted leg relief. 10 Auto Programs & 5 Manual Settings for versatile options - Choose from Relax, Stretch, Demo, Upper Back, Lower Back, or manual massage functions like Kneading, Tapping, Kneading-Tapping, Clapping, Swedish, so that your massage experience fits your mood and needs.