| Base Color | Silver |
|---|---|
| Color/Finish | Silver |
| Length | 4" |
| Load Capacity | 6000 lb |
| Model | E-Track |
| Product Name | Anchor |
| Style | Horizontal |
| Type | Cargo |
| Units | Each |
| Width | 5" |
| Part Type | Accessories |
| Manufacturer Part Number | 19145 |
| Alt MPN 1 | 3920-0414 |
| Category 1 | Hitches & Towing |
| Category 2 | Tie Downs |
| Average Delivery Time | 2-3 Days |
| Package Weight | 0.5000 |
| Package Length | 5.20 |
| Package Width | 4.10 |
| Package Height | 0.50 |
| Freee Shipping (Lower 48) | Yes |
| Brand | Erickson |
| Warranty | 90 Days |
| UPC | 064383191458 |
Check the listing for details. Erickson 2 Slot E-Track - 4" - 6000 lb 19145. Width: 5", Condition: New. Listed at 17.45 USD. All are 6,000 lb. maximum load rated. LOAD CAPACITY6000 Lb. PART TYPEAccessories. MANUFACTURER PART NUMBER19145.