| Size | Pedalboard |
|---|---|
| Brand | Ernie Ball |
| To Fit | Acoustic Electric Guitar, Acoustic Guitar, Bass Guitar, Electric |
| Cable Length | 3in, 6in, 12in or Combo |
| Connection Split/Duplication | 1:1 |
| Connector A | 6.35 mm (1/4 in) Jack Male |
| Color | Red |
| Connector B | 6.35 mm (1/4 in) Jack Male |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Features | PVC Jacket |
| Gauge | 24 AWG |
| Type | Instrument Cable |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Ernie Ball Guitar Patch Cable Instrument Flat Ribbon Red Effect Pedalboard. Color: Red, Condition: New. Listed at 74.99 USD. The flat cable design and low-profile connectors allow for optimized pedalboard layout and cable routing. Multiple shielding materials preserve the signal with low handling noise, and the durable PVC jacket exterior ensures long-lasting performance.