| License Category | Business-to-Consumer |
|---|---|
| Minimum RAM | 4 GB |
| MPN | EHSE-N1-03-USAX |
| For Operating Systems | Windows 10, Windows 11, MacOS 10.12+, Android 6+ |
| Brand | ESET |
| Type | Antivirus/Internet Security |
| Format | |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 4 GB |
| Model | Antivirus |
| Minimum Processor Speed | 800MHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 3 |
Check the listing for details. ESET Home Security Essential - 1-Year / 3-Device - USA. Condition: Brand New. Listed at 59.99 USD. This solution includes Anti-Theft to easily lock and locate devices, and monthly security reports. Protection made simple. All computers must have the basic three essential components, antivirus protection for the front door, anti malware protection for the back end and data backup protection, for the unexpected PC glitches.