| Binding | Paperback |
|---|---|
| Book Title | ESOL Strategies for Teaching Content |
| Weight | 0 lbs |
| Product Group | Book |
| IsTextBook | Yes |
| ISBN | 9780130908452 |
| Subject Area | Foreign Language Study, Education |
| Publication Name | Esol Strategies for Teaching Content : Facilitating Instruction for English Language Learners |
| Publisher | Prentice Hall PTR |
| Item Length | 9.1 in |
| Subject | English As a Second Language, Bilingual Education |
| Publication Year | 2000 |
| Type | Language Course |
| Format | Trade Paperback |
| Language | English |
| Item Height | 0.2 in |
| Author | Jodi Reiss |
| Item Weight | 5.1 Oz |
| Item Width | 5.9 in |
| Number of Pages | VII, 101 Pages |
Check the listing for details. ESOL Strategies for Teaching Content: Facilitating Instruction for English.... Condition: Good. Listed at 8.83 USD. ESOL Strategies for Teaching Content: Facilitating Instruction for English Language Learners by Reiss, Jodi Pages can have notes/highlighting. Spine may show signs of wear. ~ ThriftBooks: Read More, Spend Less