| Brand | ESP |
|---|---|
| Voltage Compatibility | 120 V |
| Type | Surge Protector |
| Model | XG-PCS-20D AC120V |
| MPN | XG-PCS-20D |
| Max. Input Current | 20 A |
| Country of Origin | United States |
| Outlets | 3 |
Check the listing for details. ESP NEXT GEN POWER CONDITIONING SURGE PROTECTOR XG-PCS-20D AC120V 20 AMP USED. Condition: Used, Made in United States. Listed at 20.00 USD. The ESP Next Gen Power Conditioning Surge Protector XG-PCS-20D AC120V 20 Amp is a high-quality surge protector designed for power protection in the United States. It is compatible with up to 120V and has a maximum input current of 20A. With 3 outlets, this surge protector from ESP is perfect for safeguarding valuable electronics and equipment from power surges and spikes. Used in really nice condition works good Sold as is no warranty